Koçyiğit’ten kayyım mesajı: Ne olursa olsun kazanacağız

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit ile beraberindeki heyet, Kurban Bayramı dolayısıyla Hakkari’nin Yüksekova Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Koçyiğit’e, milletvekilleri Hüseyin Olan ile Ömer Faruk Hülakü eşlik etti. Heyet, Yüksekova Belediyesi Eşbaşkanları Şoreş Diri, Şadiye Kırmızıgül, belediye meclis üyeleri ile parti yöneticileri tarafından karşılandı.

MA’nın haberine göre, ziyarette konuşan Koçyiğit, her dönem sıkışan iktidarın Kürtlere saldırdığını belirterek, “Bu saldırılarla Kürt halkının bugüne kadar dişi ve tırnağıyla biriktirdiği, elde ettiği tüm kazanımlarını yok ederek yol almaya ve ayakta kalmaya çalışıyor. Kayyım atamalarının hiçbir meşruiyeti yoktur” dedi.

MÜCADELE SÜRECEK

Demokratik kitle örgütleri, siyasi parti ve tüm halkların kayyım gaspına ve haksızlığa karşı yan yana durdurduğu müddetçe zulmün önüne ket vuracaklarını dile getiren Koçyiğit, “Hiç bir şey bitmiş değil, kayyım atamasının olduğu ilk gün nasıl halkımızla beraber sokaklarda mücadele ettiysek bu süreçten sonra da çeşitli eylem ve etkinliklerle mücadelemizi sürdüreceğiz. Kayyım gaspına karşı direnmeye ve sesimizi çıkarmaya devam edeceğiz. Bizler irade gaspına karşı ilk gün nasıl mücadele ettiysek kayyımlar gidene kadar bu yoldan şaşmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Hakkari Belediyesi, Hakkari halkına geri verilene dek, halkın seçtiği belediye meclis üyeleri görevlerine dönene kadar mücadelemiz kesintisiz şekilde devam edecektir” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’DA MİTİNG DÜZENLENECEK

İrade gaspına karşı İstanbul’da büyük bir miting gerçekleştireceklerini aktaran Koçyiğit, şöyle devam etti:

“Tüm bu mitinglerde AKP-MHP faşist iktidarının zulmünü anlatmaya devam edeceğiz. Bu mitinglerle her ne olursa olsun direnmeye devam ettiğimizi göstereceğiz. Yüksekova ve Hakkari, mücadelesiyle her zaman Kürt halkının direnişi ve duruşuyla örnek ve kılavuz olmuştur. Ne olursa olsun kazanacağız. Tarih direnenleri yazacaktır. Tarih Yüksekova ve Hakkari halklarının direnişini yazacak. Bu halka zulmedenler elbet bir gün tarihin çöp sepetine gidecekler. Mücadelemiz o sürecin hemen gelmesi içindir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, direneceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x